MedikLand

ULTRASONOGRAFY

Jednym z coraz częściej stosowanych badań jest tzw. ultrasonografia. To całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne badanie potrafi bardzo precyzyjnie zdiagnozować stan organizmu chorego.

Ultrasonografy

Za pomocą specjalistycznego aparatu o nazwie ultrasonograf, lekarz przeprowadzając badanie uzyskuje na ekranie monitora pełny obraz poszczególnych organów wewnętrznych pacjenta. Badanie jest bardzo pomocne przy diagnozowaniu schorzeń i chorób dotyczących np. wątroby, nerek, trzustki, serca i innych. Całe badanie przebiega stosunkowo szybko i nie nastręcza żadnych przykrych doznań dla pacjenta.

Przed przystąpieniem do badania na wybrane obszary ciała nakładany jest specjalny żel do USG. Zadaniem tego specyfiku jest poprawa przewodzenia ultradźwięków oraz zapewnienie lepszego kontaktu głowicy z ciałem badanego. Warto dodać, że żele do USG to zazwyczaj bezzapachowe i bezbarwne substancja o konsystencji gęstego kremu, które po zakończeniu badania wyciera się bezproblemowo papierowym ręcznikiem.

Na stronie sklepu medikland.portabilo.pl dowiemy się dużo więcej o sprzęcie do tego typu badań, a także cenach w jakich kształtuje się na przykład ultrasonograf przenośny lub stacjonarny.